Skocz do zawartości

Poszukuje Pilnie Przepisu Na Tort Grylazowy


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Jagódko mam przepis na masę grylażową, podam dzisiaj ale później jeżeli będziesz go chciała. Może znajdę jeszcze coś dodatkowego. Pozdrawiam Znalazłam sprawdzony przepis i podam go po programie taniec z gwiazdami.

Opublikowano

Tort piaskowy z masą grylażową Ciasto 6 jaj 20 dag masła 1 szklanka cukru pudru 5 łyżek mąki pszennej 5 łyżek mąki ziemniaczanej 1 łyżeczka proszku do pieczenia sok z pół cytryny Miękkie masło utrzeć. Dodawać po jednym żółtku na przemian z cukrem, stopniowo dodawać mąki przesiane i wymieszane z proszkiem i ciągle ucierając dodać sok z cytryny. Na końcu dodać sztywną pianę z białek i delikatnie wymieszać. Piec w temp. 180*C. Masa grylażowa 10 dag orzechów łuskanych włoskich, laskowych lub migdałów 1 szklanka cukru 1/4 szklanki wody 1/4 łyżeczki octu 5 dag masła Orzechy rozsypać cieńką warstwą na blasze do pieczenia, wstawić do piekarnika nagrzanego temp. 180*C i zrumienić na ciemnozłoty kolor. Otrzeć z łusek na ściereczce i zmielić razem z 10 dag ( 5 łyżek) cukru. Z reszty cukru ugotować ulep II stopnia do próby "piórka". Utrzeć lukier, dodać orzechy i masło, ubić trzepaczką rózgową. Oprócz masy grylażowej 10 dag konfitury z róży lub marmolady owocowej 10 dag marmolady pod lukier lukier czekoladowy do wykończenia Zimny tort wyjąć z formy i wykończyć dopiero na drugi dzień Tort przekroić na cztery krążki. Pierwszy posmarować konfiturą lub marmoladą, następne masą grylażową. Wierzch posmarować rozgrzaną marmoladą i polać lukrem czekoladowym. Lukier czekoladowy - gotowany 1 szklanka cukru 1/2 szklanki wody 1 łyżeczka octu 1 łyżeczka kakao Z wody, cukru i octu ugotować syrop do nitki. Dodać kakao i ucierać do uzyskania odpowiedniej konsystencji. Jagódko jeżeli zdecydujesz się go upiec a będziesz miała jakieś zapytanie to ja Tobie odpowiem. Pozdrawiam serdecznie

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Droga Ino, serdecznie dziekuje. Przepraszam ale nie bylo mnie na forum przez pewien czas i dlatego nie moglam szybciej odpowiedziec. Jeszcze raz slicznie dziekuje i sle pozdrowienia.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.