Napoleonka bez pieczenia
·6 lis 2003




1 / 2
Gotowe za
2h 30min
Przygotowanie
20 min
Gotowanie
10 min
Oczekiwanie
2h
Porcje
24
Trudność
Łatwy
Napoleonka bez pieczenia — krakersy przełożone kremem budyniowym z masłem, polane polewą czekoladową. Szybka, prosta i niesamowicie kremowa.
Składniki
5 szklanek mleka
budyń śmietankowy
4 żółtka
1 szklanka cukru
1 szklanka mąki pszennej
20 dag masła lub margaryny
cukier waniliowy
2 opakowania krakersów
Przygotowanie
4 szklanki mleka zagotować z cukrem, cukrem waniliowym i masłem lub margaryną. Pozostałe zimne mleko wymieszać z budyniem, mąką i żółtkami. Wlać do gotującego się mleka. Mieszając gotować, aż masa zgęstnieje.
Połowę krakersów ułożyć w prostokątnej formie o wymiarach 25 na 36 cm posmarowanej masłem, przykryć gorącym kremem i resztą krakersów.
Polać polewą czekoladową lub posypać cukrem pudrem. Schłodzić w lodówce.
Smacznego.
Wartości odżywcze tylko dla Klubowiczów
Dołącz do Klubu Smaczny, aby zobaczyć wartości odżywcze przy przepisach
Komentarze (50)
Zaloguj się, aby oznaczyć że zrobiłeś ten przepis
Dodaj komentarz
Aby dodać komentarz, musisz być zalogowany. Zaloguj się
mi tez pierwszy raz wyszlo za rzadkie, ale ja daje wiecej margaryny i maki i zawsze jest bardzo geste..
ciasto jest rewelacyjne!:)zawsze robie je kiedy mam miec gosci,bo to najszybsze ciasot i przede wszystkim pyszne!!
ciasto mi wyszło zdecydowanie za rzadkie. w smaku super, maczałam herbatniki w kawie. następnym razem dodam dwa budynie.
Witam dodajemy 20 dag masła lub 20 dag margaryny.
witam ile ma byc tej margaryny...
do niusia. krakersy nasiąkną i będą słodkie. a więc bez obaw i smacznego
ja nie wiem jak to gotować 10-15 minut, skoro od razu zrobił mi się budyń taki, że łyżki nie szło ruszyć :( poza tym zrobiły się grudki. miksowałam potem jeszcze parę minut ale nic nie dało :(
Wszyscy ktorzy sie tu zachwycaja tym przepisem, chyba nigdy nie jedli prawdziwej napoleonki. Przeciez ten tzw. krem to jakas guma nie majaca nic wspolnego z kremem. Ja uzylam wprawdzie tych samych skladnikow, ale budyn ugotowalam bez masla. Gdy ostygl miksujac maslo dodawalam po lyzce budyniu. dodalam tez 1/2 olejku rumowego i to dopiero jest krem do prawdziwej napoleonki tudziez kremowki papieskiej. Zamiast krakersow uzylam keksow pelnoziarnistych ( sa mniej slodkie)
Zrobilam to ciasto wedlug w/w przepisu,stwierdzam ze jest ono totalnie nie do jedzenia,ani wygladu nie ma a o smaku wogole moze nie wspomne.Bardzo sie zawiodlam,a zawsze z przepisow\"Smacznego\" wszystko mi wychodzi super.ABSOLUTNIE nie polecam tego ciesta.Robi sie je rzeczywiscie szybko,pozniej czeka dzien i szybko wyrzuca,bo wstyd kogos tym swinstwem poczestowac.
zamiast krakersow ja daje gofry :):):) mniam :):)
zamiast krakersów proponuję upiec ciasto francuskie kupione w biedronce i przełożyć tą masą jeszcze lepsze.
Wlasnie z krakersami smakuje najlepiej, nie przejmujcie sie słonawym posmakiem, wlasnie to nadaje sens.Nic nie zmieniajcie, tak jest super. Smacznego.
a moja mama używa herbatników, które wcześniej zamacza w zimnej kawie :D i też jest pyszne
Około 12 godzin (najlepiej) - można je zrobić np. rano.
jak dlugo trzymac te ciasto w lodowce? bo mam zamiar zrobic a potrzebuje je na wieczor
do napoleonki musi byc dodana kostka masła!gotuje się je z mlekiem i cukrem!nie będa się przyklejac po wystygnięciu i w smaku są lepsze!pozdrawiam EWKA z KOSZALINA
a ja zrobiłam z herbatnikami pyszne
bardzo smaczne polecam
bardzo dobre i szybkie ciasto, ale ważne jest by było też dobrze schłodzone i stężała masa
ciasto może i niezłe ale krakersy robią sie bardzo rozciapciane i miękkie,niestetycznie to wygląda i utrudnia podawanie
Wyświetlono 20 z 50