Przepisy Extra

Truskawki w syropie

Truskawki konserwowane w cukrze to niezwykle łatwy, tani i szybki sposób na zatrzymanie lata... zamknięcie tych letnich, słodkich pachnącym słońcem owoców w słoiku.

Taki sposób jest świetnym rozwiązaniem na fajne przechowanie truskawek na całą zimę - zwłaszcza owoców ze swoich, ekologicznych upraw.

Truskawki ze słoika można wykorzystać potem do deserów, ciast - bez pieczenia, ale też do kruchego, do drożdżowego, do biszkoptu - gdzie można zrobić np. tak: upiec jasny biszkopt, na nim rozłożyć bitą śmietankę, a na niej rozłożyć galaretkę truskawkową zrobioną właśnie na bazie tego słodkiego syropu i truskawek. Czytaj więcej

Truskawki w syropie wzbogacają także smak naleśników, placków drożdżowych, słodkich kanapek, kaszkę mannę na mleku itd. Natomiast sam syrop można rozcieńczyć wodą i podawać jako napój, na stół lub serwować do drugiego dania. Można nim także słodzić herbatę.

Tak przygotowane truskawki pozwalają nam zachować smak lata na dłużej... Warto się skusić i warto mieć taki słodki przysmak w swojej spiżarni!

Smacznego.

Składniki:

½ kg truskawek
20 dag cukru (1 szklanka)

Sposób wykonania:

Truskawki opłukać, osuszyć na sitku i odszypułkować. Następnie układać partiami w wyparzonych i suchych słoikach, przesypując cukrem. Tak przygotowane zostawić na około 5 godzin, aby truskawki puściły sok.

Następnie szczelnie zakręcić i pasteryzować przez około 10 minut. Ostudzone słoiki wynieść do ciemnej i zimnej piwnicy. W zimę takie truskawki to skarb :)

Z podanych składników wyjdą 2 słoiki po około 400 ml.

Smacznego.

Dodane przez w dniu
1 opinia | Wyraź opinię
4.1118279568 stars based on 186 reviews Przetwory

Testuj za darmo extra.smaczny.pl przez 7 dni

Duuużo więcej przepisów, bez reklam za to z informacjami o kaloriach i wartościach odżywczych
Dostęp do 7840 przepisów.
Informacje o liczbie kalorii i wartościach odżywczych przepisu oraz kalkulator kalorii dla dowolnego przepisu.
ZERO reklam, dzięki czemu strona ładuje się bardzo szybko.
Możesz dodawać własne przepisy.
Wybrane przepisy:
Sprawdź za darmo extra.smaczny.pl
7 dni bez żadnych zobowiązań
Okres testowy wymaga założenia konta z podaniem wyłącznie adresu email oraz hasła dostępu. Rejestracja na okres testowy nie zobowiązuje do wykupienia abonamentu. Adres email będzie użyty wyłącznie w celach związanych z extra.smaczny.pl. Po okresie testowym możliwa kontynuacja dostępu od 10,75 zł miesięcznie (zależnie od wybranego okresu abonamentu).
Podobne przepisy:
Przepisy EXTRA *
Przepisy oznaczone symbolem EXTRA są dostępne bez reklam, za to z tabelami wartości odżywczych.
Koszt dostępu do przepisów EXTRA wynosi od 10,75 zł miesięcznie (zależnie od wybranego okresu abonamentu).
extra.smaczny.pl możesz przetestować za darmo przez 7 dni!
Komentarze do przepisu:
Bardzo fajne. Przepraszam ale przez przypadek zamiast 5 dałam 1 gwiazdkę. Mój błąd
Beata [2019-06-05 18:08:00]
Dodaj komentarz:
Newsletter

Szukasz kulinarnych inspiracji? Zapisz się na newsletter smaczny.pl aby co kilka dni otrzymać od nas porcję ciekawych przepisów i porad.

Newsletter jest i będzie bezpłatny. Nikomu nie przekazujemy Twojego adresu email. Będzie on użyty tylko i wyłącznie do wysyłki maili ze smaczny.pl.

Progmid 2003 - 2022. Wszystkie prawa zastrzeżone.