Fasolka szparagowa przyrządzana na różne sposoby
Żółta i zielona fasolka szparagowa to niskokaloryczne i lekkostrawne, bardzo pożądane warzywo w diecie każdego człowieka. Zawiera minerały i witaminy, niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Słowem są zdrowe. Obie odmiany różnią się nie tylko kolorem. Zielona fasolka szparagowa jest twardsza, bardziej łykowata, ale tez bardziej wyrazista niż jej żółta, delikatniejsza odmiana. Obydwie odmiany fasolki można przyrządzać poprzez gotowanie, smażenie oraz zapiekanie.
Strączki fasolki szparagowej wymagają odcięcia końcówek i oczyszczenia powierzchni. Oba gatunki różnią się czasem gotowania. Zielona fasolka wymaga gotowania ok. 15 minut, natomiast żółtej fasolce wystarczy połowa tego czasu. Najlepszą metodą jest jednak sprawdzanie stopnia twardości, próbując przegryźć obrabianą termicznie fasolkę. Tutaj warto dodać, że do wody należy dodać sól i cukier. Czytaj więcej
Po ugotowaniu można je podać jako samodzielne danie np. z bułką tartą, sosem lub ziołami. Jednak bardzo dobrze smakują i komponują się z innymi produktami.
W naszym portalu kulinarnym znajdziesz przepisy na przyrządzenie fasolki szparagowej np. z przecierem pomidorowym, w sosie musztardowym lub z masłem i bułką tartą.
Dla osób na diecie mamy przepis na dietetyczne danie z ryżem i z kurczakiem. Fasolka szparagowa bardzo często występuje w daniach jednogarnkowych np. w leczo.
Obydwa gatunki fasolki szparagowej doskonale nadają się do przechowywania na okres zimowy. Można je zamrozić w woreczkach lub pasteryzować w słoikach.