Przedstawiam Wam pyszny i pożywny gulasz wołowy. Jest on tutaj wzbogacony o zdrową marchewkę, jeszcze zdrowszy ;) czosnek, aromatyczny koperek i orzeźwiający sok z cytryny.
Marchewka jest skarbnicą beta-karotenu, a beta-karoten jest bardzo potrzebny naszemu organizmowi, ponieważ zapewnia nam prawidłowe funkcjonowanie wzroku, wzmacnia odporność, przyśpiesza opalanie i przedłuża efekt pięknej opalenizny, wspomaga leczenie trądziku, a nawet opóźnia pojawianie się zmarszczek... a to dobrze wiedzieć, i warto odmładzać się naturalnymi składnikami ;) Jedząc pyszne, pełnowartościowe obiadki :) Czytaj więcej
Gulasz z marchewką jest smaczny, pięknie się prezentuje i wspaniale smakuje!
Jest on łatwy i prosty do przygotowania, lecz wymaga długiego duszenia... trochę musimy poczekać na pyszne danie, ale warto!
Mięso wołowe w towarzystwie warzyw smakuje o wiele lepiej... warto się przekonać.
Można podawać go na różne sposoby z dowolną kaszą, ziemniakami, ryżem, a nawet z grubym makaronem. Myślę, że śmiało można serwować taki gulasz z plackami tartymi - mniam :)
Smacznego!
Mięso wołowe opłukać osuszyć i pokroić w kostkę. Oprószyć szczyptą papryki wędzonej w proszku, ostrą papryką w proszku, gałką muszkatołową, mielonym kminkiem, pieprzem ziołowym i solą. Razem wymieszać, przełożyć do rondla z roztopionym smalcem (1 łyżką) i zrumienić. Następnie dodać ziarenka ziela angielskiego, listek laurowy i wlać 500 ml wody. Dusić na małym ogniu pod przykryciem przez około 60 minut.
Cebulę obrać z łusek, opłukać i pokroić w kostkę. Pozostały smalec przełożyć do garnka i roztopić. Przełożyć cebulę i zeszklić. Marchewkę obrać ze skórki, opłukać, osuszyć i pokroić w kostkę. Dodać do cebuli, razem wymieszać i chwilkę smażyć.
Następnie marchewkę przełożyć do mięsa, wlać pozostałą wodę i zagotować. Całość gotować pod przykryciem na małym ogniu przez około 20 minut. Mąkę pszenną rozmieszać dokładnie w małej ilość wody (w około 5 łyżkach), wlać do sosu i zagotować. Chwilkę pogotować i zdjąć z ognia.
Czosnek obrać z łusek, opłukać, osuszyć i pokroić w małą kostkę. Posypać solą i rozgnieść widelcem, aby czosnek puścił sok. Przełożyć do gulaszu i razem wymieszać.
Koperek, opłukać, osuszyć i pokroić. Dodać również do gulaszu. Na koniec dodać kilka kropel sosu sojowego i soku z cytryny. Całość razem wymieszać.
Gulasz podawać z ryżem, kaszą, makaronem lub z ziemniakami. Do tego zestawu serwujemy dowolne dodatki obiadowe - u nas była sałatka z białej kapusty i ogórków.
Podane składniki wystarczą na około 4-5 porcji.
Smacznego.