Upał

Chłodnik, czyli zupa na upał
Są lekkie, dietetyczne, orzeźwiające, dostarczają witamin i składników mineralnych, są także doskonałym pomysłem na obiad w upalne dni, kiedy to wysokie temperatury odbierają apetyt na treściwe i gorące dania.
Jak radzić sobie z upałem?
Upał, żar lejący się z nieba, wysokie temperatury podobne do tropików. Jak bronić się przed nadciągającą falą gorąca? Czy są skuteczne sposoby na upał?
Uwaga na kleszcze...
Jeżeli nagle w środku lata, w czasie pięknej słonecznej pogody, zacznie cię łamać w kościach, pojawi się gorączka, zawroty głowy, odczujesz zmęczenie - zastanów się, czy przypadkiem nie ukąsił cię kleszcz.
Gdy nadchodzi burza...
Dla niektórych burza to niezwykłe, pełne zachwytu widowisko, dla innych – niemal zapowiedź apokalipsy, wywołująca paniczny lęk.
Wakacyjna apteczka
Okres urlopowy jest chyba najbardziej wyczekiwanym okresem w ciągu roku. Odpoczynek, podróże i wzmożona aktywność często niestety wiążą się ze zdrowotnymi dolegliwościami.
Zasady zdrowego opalania
Na upalne i słoneczne dni czekamy z utęsknieniem cały rok, by później wystawić nasze blade ciała i łapczywie chwytać promienie słońca.
Dieta na piękną opaleniznę
Promienna i trwała opalenizna od lat jest towarem pożądanym. Wiadomo jednak, że nadmiar słońca szkodzi skórze.
Sposoby na dokuczliwe komary
Z falą upałów pojawiła się fala komarów – nieprzyjemnych intruzów, które potrafią skutecznie uprzykrzyć życie w domu, w ogrodzie, w lesie i nad jeziorem.
Kiedy unikać słońca?
Nadmierna ekspozycja na słońce jest szkodliwa... to już wiemy. Czasem jednak bywa tak, że krótki seans opalania kończy się poparzeniami, wysypką i przebarwieniami.
Alergia po użądleniach owadów
Lato to okres dużej aktywności owadów. To właśnie wtedy jesteśmy wyjątkowo narażeni na użądlenia przez pszczoły, osy i szerszenie.
Lody dla zdrowia i ochłody :)
Lody są deserem, którym zajadają się nie tylko dzieci. Równie chętnie sięgają po niego dorośli.
Jak radzić sobie z potem?
Wydzielanie potu jest naturalnym i jak najbardziej wskazanym mechanizmem organizmu.
Jak przygotować skórę do lata?
Słońce działa antydepresyjnie, pobudza wytwarzanie białych krwinek, stymuluje produkcję witaminy D3 i dodaje energii.
Mięta pieprzowa na dolegliwości żołądkowe
Mięta jest jednym z najbardziej wszechstronnych i popularnych ziół w domowych apteczkach.
Newsletter

Szukasz kulinarnych inspiracji? Zapisz się na newsletter smaczny.pl aby co kilka dni otrzymać od nas porcję ciekawych przepisów i porad.

Newsletter jest i będzie bezpłatny. Nikomu nie przekazujemy Twojego adresu email. Będzie on użyty tylko i wyłącznie do wysyłki maili ze smaczny.pl.

Progmid 2003 - 2021. Wszystkie prawa zastrzeżone.